Despre ,,fotomodelele” de pe Memorandumului si cum se ia o teapa de zile mari…

Scris de 

Dacă se întâmplă să ai un zâmbet fermecător, niște pantofi ,,mishto” cu toc și pletele în vânt, e clar: te-ai ars. Și mai trebuie să îndeplinești o condiție: trebuie să circuli frecvent prin centru, mai exact pe Memorandumului. În fapt, nu trebuie neapărat să aparții sexului frumos. Băieții sunt și ei racolați, promițându-li-se că vor fi deja pe tone de coperte ale revistelor. Ei bine, cred că știi deja despre ce vorbim. Cu siguranță că te-ai întâlnit deja cu câțiva bărbați bine făcuți, cuceritori care sunt gata să te facă vedetă. Însă noi te sfătuim să nu cazi ușor în plasa unui fals vedetism. Vorbim desigur de agenția Blue Models, mereu în căutare de ,,noi talente”, dispuse, de altfel, să-și plătească acest talent.

Se începe cu câteva complimente delicioase pe care cei ,,mai săraci cu duhul” le înghit imediat și se simt flatați. Apoi ți se dă un fluturaș și dacă te-ai lăsat convins să asculți și restul poveștii, ești condus în fundul unei curți unde niște domnișoare zâmbitoare la patru ace îți spun discursul învățat pe de rost al cărui sâmbure de minciună strigă sus și tare că vei deveni vedetă numaidecât. Apoi ți se percepe o taxă de 50 de lei (de înscriere, cică) cu același zâmbet galant, iar domnii la patru ace mai că te mai și obligă să semnezi un contract care-ți promite câte-n lună și-n stele în schimbul câtorva euroi buni (adică vreo 200).

 

Mai bine zis, ei nu-ți vor face nici un favor. Dimpotrivă. Te vor jecmăni de bani în schimbul a câtorva fotografii ieftine cu care, să fim serioși, ce vei face? Le vei lipi pe dulap în memoria colaborării tale cu agenția? Și să nu uităm: ți se va repeta că ai fost ales pe niște criterii foooooaaaarte speciale și că ești mega-extra norocos că ai ajuns pe mâna lor. Știi și tu, bullshit!

 

Echipa Campuscluj.ro trage un semnal de alarmă și îți spune să-ți cheltuiești banii pe altceva! Oferte sunt, nu te lăsa prostit de alții mai proști ca tine! 

 

Sursa foto: ziaredelcuj.ro

Rada Bogdan

Sunt Content Writer la Campuscluj.ro. Iubesc distracția și dansul. Ador ciocolata și ceaiul verde și îmi plac la nebunie comediile.

Lasă un comentariu

Vezi ofertele Eco Vera - producator Fose septice.

autonapoca.ro

Ultimele articole

Facebook

Acest site foloseste cookie-uri. Prin continuarea navigarii in site, acceptati modul in care folosim aceste informatii.